Boğazımıza Takılanlar projesi sıfırdan yarattığımız, kendi inisiyatifimizle hayata geçirdiğimiz, tüm şirket çalışanlarımızı ve hatta çözüm ortaklarımızı da dahil eden herşeyiyle bize ait ve üstelik patentini de aldığımız %100 kendi inisiyatifimiz olan; reklam ve medya ajansları arasında ilk ve hala tek olarak sürdürdüğümüz kurumsal sosyal sorumluluk projemiz.

Projemizin çıkış noktasını, her gün yoğun yolcu ve deniz trafiğinin yükünü taşıyan İstanbul Boğazı’nın güzelliklerini koruyabilme ve temizliğine katkı sağlayabilme çabası oluşturuyor.

Bu zorluklarla dolu ama bir o kadar da güzel yolculuğa çıkmadan önce fark ettik ki denizlerimizde oluşan kirliliği bireysel olarak temizlemenin zorluğu, insanları bu konuda çaba göstermemeye ve duyarsız kalmaya itiyor. Bu duyarsızlık ise her geçen gün denizlerin biraz daha kirlenmesine yol açıyor ve oluşan kirlilik gün geçtikçe artıyor.

2008 yılından bugüne, Ögem Denizcilik Yönetimi iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz projemizde, Dentsu Aegis Network Türkiye grubu ajanslarındaki çalışanlardan oluşturduğumuz “Deniz Temizleme Grupları” ile İstanbul Boğazı’na çıkıp yüzeyde biriken atık maddeleri topladık.

2010 yılında kullanmaya başladığımız, daha iyi güvenlik koşulları ve daha yüksek hız imkanı sunan yeni botlarımız sayesinde İstanbul Boğazı’na düzenlediğimiz her seferimizde daha geniş bir kıyı şeridini tarayıp temizleme yapabilme imkanı yakaladık.

NELER YAPIYORUZ/MİSYONUMUZ:

Boğaza elimizi uzatıyoruz!

Dentsu Aegis Network Türkiye olarak, çevre bilinci konusundaki sorumluluğumuzu ve heyacanımızı uzun soluklu bir proje getirdik. Bu proje ile çevre bilinci ve duyarlılığını yükseltebilmenin yanısıra kamuoyunda, özellikle İstanbullular üzerinde olumlu etki yaratmayı hedefliyoruz.